RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Łódź: Konieczne będą dodatkowe badania, by ustalić przyczynę śmierci 21-latka

Autor: Publikacja: Czwartek, 17 czerwca (13:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Sekcja zwłok 21-latka, który zmarł w niedzielę w Łodzi po zażyciu dopalaczy, nie wykazała jednoznacznie, jaka substancja spowodowała jego śmierć. Jak dowiedziała dziennikarka RMF FM, konieczne będą szczegółowe badania toksykologiczne. Zleciła je łódzka prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny.

21-latek zmarł na oddziale toksykologii Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. Młody mężczyzna trafił tam z podejrzeniem zatrucia nieznaną substancją, wchodzącą w skład dopalaczy.

Od wtorku łódzka prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci młodego mężczyzny.

Dopalacze to substancje psychoaktywne, które mogą działać podobnie do narkotyków. Można je legalnie kupić w Polsce w sklepach tradycyjnych i internetowych. Są sprzedawane m.in. jako przedmioty kolekcjonerskie, nawozy lub jako legalna alternatywa zabronionych środków.

Źródło: RMF FM FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: