RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lekarze z najwyższymi pensjami

Publikacja: Środa, 16 września (06:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Lekarze to najlepiej zarabiająca grupa zawodowa w Polsce - ocenia "Dziennik Gazeta Prawna". Jak wynika z najnowszej Listy Płac 2009 w Ochronie Zdrowia, lekarze prześcignęli już prawników. Specjaliści z wieloletnim doświadczeniem mają roczne dochody rzędu kilkuset tysięcy złotych. Pracują jednak grubo ponad 40 godzin tygodniowo.

Jak wyliczyli eksperci z branżowego czasopisma "Puls Medycyny", autorzy Listy Płac 2009, wynagrodzenia lekarzy z II stopniem specjalizacji wzrosły w ciągu ostatnich trzech lat o 100 proc., a lekarzy z I stopniem o 120 proc.

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że wynagrodzenie ordynatora w maju 2009 r. z dodatkami i dyżurami wynosiło średnio 10 284 zł miesięcznie, lekarza z drugim stopniem specjalizacji - 7203 zł, z pierwszym - 6442 zł, a bez specjalizacji - 5301 zł, podaje "DGP".

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: