RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lekarze z Kutna wycofali wymówienia z pracy

Publikacja: Piątek, 30 czerwca (09:49) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Lekarze ze szpitala powiatowego w Kutnie wycofali wypowiedzenia z pracy złożone wczoraj w trybie natychmiastowym. 44 medyków chciało w ten sposób wymóc na pracodawcy m.in. zapłacenie zaległych składek na ZUS. Ponadto dyrektor nie wyraził zgody na 15-proc. podwyżkę wynagrodzeń.

Szpitalowi groził paraliż; zastanawiano się nawet nad ewakuacją pacjentów. Starosta już przygotowywał się do sprowadzenia pomocy z niepublicznych ZOZ-ów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: