RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kutz odchodzi z klubu PO

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kazimierz Kutz wystąpił z klubu poselskiego Platformy Obywatelskiej. Pytany o powody tej decyzji, odpowiedział, że Platforma "nie zrobiła nic" dla Górnego Śląska. Jak dodał, jest to także akt solidarności z Januszem Palikotem.

Rzecznik klubu PO Krzysztof Tyszkiewicz poinformował, że wpłynął już wniosek dotyczący rezygnacji Kutza. Tyszkiewicz zaznaczył, że Kazimierz Kutz należał tylko do klubu parlamentarnego PO, nie należy natomiast do Platformy Obywatelskiej. Informację o rezygnacji Kutza zamieścił internetowy serwis tygodnika "Wprost".

Reżyser zasiadał w poselskich ławach od 2007 roku. Wcześniej, w latach 1997-2007, był senatorem.

Źródło: Wprost

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: