RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kurski wyłączony z prac komisji śledczej ds. nacisków

Publikacja: Środa, 22 kwietnia (19:53) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jacek Kurski został wykluczony z sejmowej komisji do spraw nacisków. Stało się tak na wniosek posłów Platformy Obywatelskiej. Zarzucają oni posłowi PiS ''brak bezstronności''. Platforma podejrzewa, że Kurski mógł nakłaniać do zmiany zeznań byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka.

Zdaniem Kurskiego decyzja o wykluczeniu to zemsta Platformy. Jego miejsce w komisji ma zająć Marzena Wróbel.

Zgodnie z ustawą o sejmowej komisji śledczej, komisja może podjąć decyzję o wyłączeniu ze swoich prac posła m.in. jeśli istnieje "okoliczność, która mogłaby wywołać uzasadnioną wątpliwość co do jego bezstronności w danej sprawie".

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: