RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kupujesz alkohol? Uśmiechaj się do kamery!

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nagrywanie na wideo wszystkich zakupów alkoholowych – to nowy pomysł Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na walkę z alkoholizmem wśród młodocianych. Nowa idea znalazła już swoich zwolenników w Sejmie.

Na pomysł najszybciej zareagowali konsumenci, pytając o to, kto wymyślił tak nieracjonalny pomysł:

Celem pomysłu ma być ściganie tych, którzy sprzedają alkohol nieletnim, a tym samym ograniczenie spożycia napojów wyskokowych wśród młodzieży. Te dobre intencje Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych znalazły uznanie w oczach przewodniczącego komisji „Przyjazne Państwo” Mirosława Sekuły z liberalnej Platformy. Sprawa połączyła jednak nawet koalicję z opozycją:

Na większe sejmowe poparcie projekt zatem nie może liczyć.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: alkohol

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: