Jeśli chodzi o ustawienia, to bardzo ważna jest stabilność, zaś aerodynamika i siła dociskająca nie są tak ważne. Ten tor jest bardzo gładki, z dużymi strefami wyjazdowymi, choć ja wolałbym, żeby były mniejsze, tak jak na torach ulicznych - dodał krakowianin.
Kubica stwierdził również, że wyprzedzanie w Walencji jest skomplikowaną sprawą. Aby wyprzedzić rywala, trzeba czekać aż popełni błąd, a to nieczęsto się zdarza. Poza tym akurat na tym torze te manewry należą do trudniejszych, więc trzeba bardzo uważać - podsumował Polak.