RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Krzysztof Kolumb był despotą

Publikacja: Piątek, 21 lipca (10:18) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Krzysztof Kolumb był bezwzględnym despotą, który żelazną ręką rządził swymi poddanymi - wynika z dokumentów, które ujrzały światło dzienne niemal 500 lat po śmierci Kolumba.

Człowiek, który odkrył Amerykę nie miał także obiekcji przed torturowaniem niewolników na Karaibach.

W 1500 roku Kolumb na rozkaz hiszpańskich monarchów wrócił do kraju - jako więzień - i stanął przed sądem.

Ujawnione właśnie dokumenty to zeznania 23 świadków w jego procesie. Odkryto je w archiwach w hiszpańskim Valladolid. Ponad rok zajęło ich przepisywanie i tłumaczenie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: