RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kruszenie lodu na Odrze

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dzik, Odyniec, Żbik i Lis – te cztery lodołamacze ze Szczecina i Gryfina od rana kruszą lód na Odrze. Akcja ma pozwolić przywrócić ruch na rzece. Na miejsce przybędą także jednostki niemieckie.

Niemieckie lodołamacze dotrą z Hohansaaten i Schwedt do Szczecina przez Odrę Zachodnią.

Ze względu na lodowa pokrywę od pięciu dni zamknięte dla żeglugi są wszystkie drogi wodne. Na odcinku między Gryfinem a Bielinkiem lód miejscami ma grubość 1 metra.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: