RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kruk ponownie przewodniczącą KRRiT

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Elżbieta Kruk została ponownie przewodniczącą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Za jej kandydaturą głosowało 4 członków Rady; Kruk wstrzymała się od głosu.

W ubiegłym tygodniu prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Według nowych przepisów, członkowie KRRiT mają prawo wyboru i odwołania przewodniczącego. Wcześniej takie kompetencje miał prezydent, ale ten zapis zakwestionował Trybunał Konstytucyjny.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: