RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Krakowski parking "Park&Ride" już płatny

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Koniec bezpłatnego zostawiania samochodów na parkingu przy pętli tramwajowej na krakowskim osiedlu Ruczaj. W liczącym prawie 800 tysięcy mieszkańców Krakowie to pierwszy plac typu "Park&Ride", czyli zostaw auto i przesiądź się do miejskiej komunikacji.

Jak sprawdził reporter RMF FM około godziny 9 w piątek zajętych było 40 procent miejsc. Oznacza to, że na parkingu mogło zaparkować jeszcze ponad 140 kierowców. 

Parkujący muszą jednak znać trzy zasady: bezgotówkowo zostawiają samochody tylko ci kierowcy, którzy mają wykupiony bilet okresowy na tramwaj lub autobus. 10 złotych kosztuje pozostawienie samochodu dla pozostałych z tym, że opłata ta, upoważnia do darmowej jazdy komunikacją miejską w Krakowie.

Warto też pamiętać, że za zostawienie auta na całą noc trzeba zapłacić karę w wysokości stu złotych. 



Źródło: RMF FM
Tagi: droga wolne
Dalsza część artykułu pod materiałem video: