RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kraków gospodarzem mistrzostw świata w hokeju

Publikacja: Czwartek, 18 września (10:55) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Mistrzostwa Świata dywizji IA odbędą się w... Krakowie. Taką decyzję podjął przed chwilą Kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja.

Tym razem zarząd IIHF podjął decyzję jednogłośnie. Przyszłoroczny czempionat odbędzie się w dniach 18-24 kwietnia.

Kraków był jednym z dwóch kandydatów do organizacji turnieju obok Doniecka. Pierwotnie prawa dostali Ukraińcy, ale w związku z napiętą sytuacją na wschodzie kraju, federacja postanowiła przenieść turniej do Kraków Areny.

Dywizja IA to bezpośrednie zaplecze hokejowej elity - Polacy wracają do niej po przerwie i choć nie będą faworytami kwietniowego turnieju, może przed własną publicznością uda im się sprawić niespodziankę.

(j.)

Źródło: RMF FM
Dalsza część artykułu pod materiałem video: