RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kraków: Gaz w szkole; 28 uczniów w szpitalu

Publikacja: Poniedziałek, 18 lutego (14:17) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

28 dzieci z jednej z krakowskich szkół podstawowych trafiło do szpitala na obserwację. Wcześniej na szkolnym korytarzu ktoś rozpylił prawdopodobnie gaz pieprzowy. Uczniowie uskarżali się na bóle głowy i nudności.

Gaz pieprzowy to jeden z popularniejszych środków używanych głównie do samoobrony. Wywołuje silne pieczenie, połączone z trudnością oddychania, utrzymania otwartych oczu oraz dezorientację. Gaz ten jest szczególnie niebezpieczny dla osób z astmą, alergią i innymi podobnymi schorzeniami.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: