RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kozacy patrolują podmoskiewskie wioski

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zamiast radiowozu… koń. Policyjna pałka wymieniona na szablę. Na niecodzienne patrole natknąć się można pod Moskwą. Współcześni kozacy pomagają rosyjskiej milicji dbać o porządek. Podobnie jak kiedyś w Polsce ORMO, czyli Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej. Tyle tylko, że w tym przypadku znaczenie ma tradycja.

Widok konnego oddziału, pędzącego przez podmoskiewskie wioski, nikogo już nie dziwi. Sami kozacy przekonują, że obywatele ufają im z powodu pielęgnowanych przez nich wartości. Należy dbać o honor i dobre imię - mówią członkowie dziewięciu kozackich oddziałów, działających w okolicy rosyjskiej stolicy. Posłuchaj relacji rosyjskiego korespondenta RMF FM Przemysława Marca:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: