RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Korupcja na wschodniej granicy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało 6 celników i 3 funkcjonariuszy Straży Granicznej z polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce na Podkarpaciu. To już kolejni oskarżeni w śledztwie dotyczącym korupcji na granicy.

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzut przyjmowania korzyści majątkowych od osób przekraczających granicę w zamian za tolerowanie przemytu. Ponadto zarzuca się im również udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Jak wynika z ustaleń zatrzymani brali udział w przestępczym procederze już od wielu lat.

Wśród zatrzymanych są dwie kobiety, a wszyscy pracownicy mieli kilkunastoletni staż pracy. Za „przymykanie oczu” mieli brać drobne kwoty, 10-15 zł, czasami 200 zł.

Są to już kolejni zatrzymani, dotychczas zarzuty postawiono 28 osobom.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: