RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Korowód" Jerzego Stuhra zaprezentowany w Gdyni

Publikacja: Czwartek, 20 września (15:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

"Korowód” w reżyserii Jerzego Stuhra był najbardziej oczekiwanym obrazem wczorajszego dnia 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film był reklamowany jako pierwszy fabularny obraz dotyczący lustracji.

Dziennikarze RMF FM, Katarzyna Sobiechowska – Szuchta i Robert Kalinowski obejrzeli „Korowód”.

Stuhr zrealizował ten film na podstawie własnego scenariusza. Zaznaczył, że pisał scenariusz dwa lata temu. Podkreślił też, że wątek związany z lustracją jest istotnym, ale nie głównym elementem filmu. Równie ważne, a może nawet ważniejsze jest to, że trauma mojego pokolenia spotyka się z brakiem zainteresowania ze strony młodych - powiedział Stuhr.

Posłuchaj rozmowy z reżyserem.

„Korowód” jest jednym z 22 obrazów walczących o najważniejszą nagrodę festiwalu, "Złote Lwy" dla najlepszego polskiego filmu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: