RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Koniec z fikcyjnym bezrobociem

Autor: Publikacja: Piątek, 21 marca (21:21) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Koniec z fikcyjnym bezrobociem. Urzędy Pracy wezmą pod lupę osoby, które mają status bezrobotnych, a w rzeczywistości pracują.

Szykuje się rewolucja w prawie dotyczącym bezrobotnych. Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej chce pozbawić ubezpieczenia zdrowotnego osoby fikcyjnie bezrobotne. Państwo będzie tropić osoby, które są zarejestrowane w urzedzie pracy, chodzą za darmo do lekarza, ale pracują na czarno. Dotarłam do jednego z takich "bezrobotnych na niby".

Jak zapewnia Barbara Grabowska-z Urzędu Pracy w Bydgoszczy i na takich oszustów są sposoby

W kujawsko-pomorskim aż jedna czwarta bezrobotnych to fikcyjnie zarejestrowani.

Dalsza część artykułu pod materiałem video: