RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Koniec z dymkiem we Francji

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Francuski rząd postanowił zadbać o płuca rodaków. Od lutego przyszłego roku zostanie wprowadzony zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych – poinformował premier kraju Dominique de Villepin.

Na początku zakaz będzie obowiązywać w szkołach i biurach. W barach nie będzie można palić dopiero od stycznia 2008 r.

Zakaz ma być ogłoszony w najbliższych dniach w formie dekretu - zapowiedział Villepin. Agencja AP zwraca uwagę, że wybór takiej formy pozwala rządowi uniknąć emocjonalnej debaty parlamentarnej. Jest to tym bardziej istotne, ponieważ w przyszłym roku czekają Francję wybory prezydenckie i parlamentarne.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: