We wtorek przez blisko dziewięć godzin przedstawiciele związków zawodowych negocjowali ewentualny wzrost wynagrodzeń z Kompanią Węglową. Niestety rozmowy zakończyły się fiaskiem. Stąd dzisiejszy strajk ostrzegawczy. Górnicy przez dwie godziny nie pracowali. Protest objął wszystkie kopalnie Kompani Węglowej na Górnym Śląsku. Obserwował go reporter RMF FM Piotr Glinkowski:
Następne rozmowy z udziałem mediatora - dokładnie za tydzień.