RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Koniec strajku w Kompanii Węglowej

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zakończył się strajk ostrzegawczy we wszystkich kopalniach kompanii węglowej. Dokładnie za tydzień kolejna tura rozmów o podwyżkach ze związkowcami. Jeżeli nie będzie porozumienia, będzie referendum i zależnie od wyników - nawet strajk generalny.

We wtorek przez blisko dziewięć godzin przedstawiciele związków zawodowych negocjowali ewentualny wzrost wynagrodzeń z Kompanią Węglową. Niestety rozmowy zakończyły się fiaskiem. Stąd dzisiejszy strajk ostrzegawczy. Górnicy przez dwie godziny nie pracowali. Protest objął wszystkie kopalnie Kompani Węglowej na Górnym Śląsku. Obserwował go reporter RMF FM Piotr Glinkowski:

Następne rozmowy z udziałem mediatora - dokładnie za tydzień.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: górnicy

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: