RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Koniec kłopotów z wodą w Katowicach

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nie brakuje już wody w Katowicach. Wieczorem pracownicy wodociągów zakończyli remont magistrali. Woda powinna już docierać do wszystkich mieszkańców dwóch katowickich dzielnic. Kłopoty z wodą miało około 25 tysięcy mieszkańców miasta w dzielnicy Załęże oraz na osiedlu Witosa.

Od rana wodę dostarczały mieszkańcom Katowic tylko beczkowozy. Powodem tej sytuacji był remont wodnej magistrali, który rozpoczął się w nocy. Do niektórych mieszkań woda docierała, ale pod zmniejszonym ciśnieniem, a w innych, jak na osiedlu Witosa, nie było jej wcale. Beczkowóz stał tam od 6 rano, a za nim - długa kolejka. Jest więcej niż źle, w ogóle nic nie leci - narzekali mieszkańcy:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: