RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Komorowski: Łączę się w bólu z bliskimi ofiar wypadku

Publikacja: Wtorek, 12 października (11:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bronisław Komorowski przekazał kondolencje rodzinom i bliskim ofiar wypadku w Nowym Mieście nad Pilicą. W zderzeniu busa z ciężarówką zginęło 18 osób. <I>Z olbrzymim smutkiem i poruszeniem przyjąłem wiadomość o wypadku (…) Pozostawili swoje rodziny, bliskich, przyjaciół i nas wszystkich w głębokim żalu. Łączę się w bólu z rodzinami i bliskimi ofiar tej tragedii</i> - napisał prezydent w oficjalnym oświadczeniu.

Na porannej konferencji prasowej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych kondolencje rodzinom ofiar wypadku złożył także szef resortu Radosław Sikorski.

W związku z wypadkiem w województwach mazowieckim i łódzkim od południa obowiązywać będzie trzydniowa żałoba.

Do wypadku doszło po godzinie 6 tuż za Nowym Miastem, przy zjeździe na Rawę Mazowiecką. Zderzyły się tam czołowo volkswagen transporter z ciężarowym volvo. Transporterem jechało 18 osób. 16 zginęło na miejscu, dwie zmarły w szpitalu. Kierowca volvo jest lekko ranny. Z ustaleń policji wynika, że busem przewożeni byli sezonowi pracownicy do jednego z okolicznych sadów.

Bus - według policjantów - nie był przystosowany do przewożenia tak dużej liczby osób. Pasażerowie nie byli przypięci pasami, siedzieli na prowizorycznych siedziskach, skrzynkach i deskach.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: