RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kolejowe problemy na Śląsku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Powoli wraca do normy ruch pociągów między Katowicami a Gliwicami. Przez kilka godzin trasa w okolicach Rudy Śląskiej była zablokowana. W nocy skradziono tam 70 metrów kolejowej sieci trakcyjnej.

Nad ranem na uszkodzony przez złodziei odcinek wjechał pociąg pośpieszny relacji Szczecin–Przemyśl. Wjechał, złamał pantograf i utknął na dwie godziny. Trasa była zablokowana. Na szczęście udało się przywrócić ruch; jednak wiele pociągów, zwłaszcza dalekobieżnych, ma opóźnienia.

Kolejowi złodzieje uciekli z łupem. Szuka ich policja.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: