RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kolejny włoski obóz pracy dla Polaków?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polski konsulat na Sycylii otrzymał sygnał o kolejnym przypadku oszukiwania Polaków, ściągniętych do pracy we Włoszech. Konsul Gerard Pokruszyński poinformował, że o pomoc poprosiło go czterech polskich obywateli, którzy uciekli z miejsca, nazywanego przez siebie <I>obozem pracy</i>.

Polacy pracowali na budowie w rejonie miejscowości Augusta. Po trzech miesiącach ich pobytu okazało się, że za swoją pracę nie otrzymają żadnego wynagrodzenia.

Według wstępnych informacji w tej sprawie, do pracy ściągnięto tam w ostatnich miesiącach około dwustu Polaków. Ogłoszenie o zatrudnieniu na Sycylii publikowała w polskiej prasie polska firma.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: