RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kolejny bank podwyższa opłaty

Publikacja: Czwartek, 21 maja (08:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Tysiące klientów Raiffeisen Banku otrzymało wczoraj informację, że od 1 czerwca za bankowe usługi trzeba będzie zapłacić więcej - pisze "Metro".

Jedna ze zmian to wprowadzenie drakońskiej opłaty - b9,99 zł - za dokonanie przelewu w oddziale banku. Jednak najważniejsza zmiana dotyczy prowizji 3,99 zł za wypłatę gotówki z bankomatów i banków innych sieci. Bezpłatnie pieniądze można będzie pobrać jedynie z bankomatów sieci Euronet i Raiffeisen.

Niestety, przybywa banków, które próbują zarobić kosztem klientów. Dziś najbardziej narzekają na to w PKO BP, który podwyższył opłatę za prowadzenie konta z 5,4 do 6,9 zł, zwiększył do 1,8 proc. (co najmniej 60 zł) prowizję za debet na koncie, a na domiar złego każe sobie płacić za wypłaty z bankomatów obcych banków (nawet 3 proc. wypłacanej kwoty, co najmniej 5 zł).

Inne banki nie pozostają w tyle. Większość z nich zwiększyła prowizję za przelewy zlecane w oddziałach, przeciętnie o złotówkę więcej za zlecenie - zauważa gazeta.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: