RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kolejne trzęsienie ziemi w Indonezji

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzęsienie ziemi o sile 6,6 w skali Richtera nawiedziło wybrzeże indonezyjskiej wyspy Sulawesi. W obawie przed wystąpieniem tsunami lokalne władze zarządziły ewakuację mieszkańców nadmorskich rejonów.

Zeszłotygodniowe trzęsienie ziemi na Jawie zabiło ponad 660 osób. W sumie swoje domy zniszczone przez żywioł musiało opuścić ponad 74 tysiące ludzi.

Fale tsunami, wywołane przez podwodne trzęsienie ziemi o sile 7,7 stopnia w skali Richtera, spustoszyły w poniedziałek ok. 200- kilometrowy pas na południowym wybrzeżu wyspy. Dwumetrowe fale porywały napotkane po drodze łodzie i samochody setki metrów w głąb lądu.

Mieszkańcy Jawy nie zostali uprzedzeni o niebezpieczeństwie, ponieważ wyspa nie ma systemu ostrzegającego przed tsunami.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: