RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kolejka po 142 złote

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

O tyle więcej od stycznia dostają ci bezrobotni w Poznaniu, którzy zarejestrują się na początku 2010 roku. Dlatego od dwóch dni zarejestrowało się tyle osób, co w ciągu tygodnia w grudniu.

Niestety, przybywa bezrobotnych, maleje natomiast liczba ofert pracy. Te, które są, są mało atrakcyjne dla coraz większej liczby zarejestrowanych osób z wyższym wykształceniem.

W zeszłym roku zarejestrowało się 15 tysięcy osób, o połowę więcej niż w 2008 roku. Ale i tak w stolicy Wielkopolski wskaźnik jest najniższy w kraju. Bezrobocie wynosi prawie 3 procent.

Większość świeżo zarejestrowanych osób bardzo szybko decyduje się na założenie własnej działalności, na którą łatwo zdobyć dofinansowanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem video: