Aby otrzymać herbatę, trzeba mieć ważny bilet na pociąg, który spóźnia się co najmniej 40 minut. Dworcowy bar działa całą dobę, więc pasażerowie mogą wybrać się na darmową herbatkę o każdej porze. Informacje o akcji PKP są przekazywane przez megafony.
Jeśli ktoś po 40 minutach dał mi herbatkę i w ten sposób chciałby się usprawiedliwić, jeszcze do tego bym się troszkę zdenerwował - mówi jeden z pasażerów. Komentarze na temat akcji PKP zebrał reporter RMF FM Maciej Stopczyk: