RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kobiety o "normalnej wadze" są atrakcyjniejsze

Publikacja: Środa, 28 października (09:41) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kobiety o normalnej wadze i budowie bardziej podobają się młodym mężczyznom. Panowie uznają je za atrakcyjniejsze i zdrowsze niż te z niedowagą. To wyniki badania przeprowadzonego na uniwersytecie w Szkocji wśród studentów w wieku 18-26 lat.

Naukowcy zebrali od grupy studentek informacje na temat ich zdrowia i zdjęcia ich twarzy. Młodzi mężczyźni mieli obejrzeć fotografie, a potem ocenić zdrowie, atrakcyjność i wagę dziewczyn. Okazało się, że za bardziej pociągające i zdrowe zostały uznane dziewczyny o przeciętnej wadze.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: badanie nauka

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: