Po kilkunastu godzinach miejsce się znalazło i kobieta została przeniesiona. Na oddziale pulmonologii i chemioterapii podano jej leki przeciwwirusowe. Jednak jej stan szybko się pogarszał, doszło do niewydolności oddechowej. Chora musiała zostać przeniesiona na oddział intensywnej opieki medycznej.
W szpitalu specjalistycznym takiego oddziału nie ma, dlatego z powrotem przewieziono ją do szpitala miejskiego. Tam podłączono ją do respiratora i rozpoczęto intensywne leczenie. Wysłano wówczas też do Katowic próbkę na zbadanie obecności wirusa A/H1N1. Niestety kobieta zmarła. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Piotra Glinkowskiego:
W całym kraju obecność wirusa nowej grypy potwierdzono u około 750 osób. Do tej pory na nową grypę zmarło 17 osób.