RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kobierzyce: Nowoczesny wiejski ośrodek zdrowia

Publikacja: Piątek, 3 lutego (13:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Mieszkańcy podwrocławskiej gminy Kobierzyce mają w końcu nowoczesną przychodnię. Bogaty samorząd wyłożył 2 mln złotych na jej budowę, ale co ważniejsze swoje cegiełki dokładali także sami mieszkańcy - od drobnych prac wykończeniowych po obrazki malowane na jedwabiu przez dzieci z kółka plastycznego.

Robiliśmy to dla siebie - odpowiadają mieszkańcy. Nie ma wątpliwości, że tak trzeba. Dzięki temu mogą dziś być dumni z nowoczesnego ośrodka zdrowia, spełniającego unijne normy.

Placówka zapewnia podstawową opiekę zdrowotną, stomatologiczną i ginekologiczną. Mamy także kilku specjalistów – m.in. dermatologa, ortopedę, neurologa i chirurgię. Mamy nadzieję, że w miarę czasu ich liczba będzie rosła – mówi szefowa ośrodka.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: