Policjantów spotkamy niemal wszędzie. Na drogach będą kontrolować prędkość, sprawdzać stan techniczny aut, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci. W tym roku policjanci będą także w powietrzu. Załoga, która będzie znajdowała się na pokładzie takiego helikoptera, będzie mogła także rejestrować wykroczenia tych kierowców, którzy będą jeździli brawurowo, ryzykancko, niezgodnie z przepisami prawa - zapowiada Marek Kąkolewski z KGP. Informacje o takim samochodzie będą przekazywane funkcjonariuszom drogówki.
Policjantów spotkamy również w okolicach cmentarzy. W miastach wspierać ich mają strażnicy miejscy, harcerze i żandarmeria wojskowa.