W wielu wypadkach przyzwyczajenie picia przegotowanej wody trudno będzie zmienić. - Z wodociągów leci coś, ale nie wiemy do końca, co - mówi jeden z kielczan.
Są jednak i tacy, którzy kranówkę cenią o wiele wyżej, niż mineralną z butelki. Co więcej, doceniają właśnie tą kielecką. A jak dowiedział się reporter RMF Witold Odrobina, wkrótce grono miłośników wody z kranu może się znacznie powiększyć. W Kielcach przygotowywane są bowiem opcje smakowe – kranówka o smaku truskawek czy cytryny.