RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kielce: Internetowi oszuści wpadli w ręce policji

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kieleccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy oszukali kilkuset użytkowników internetowego portalu aukcyjnego. Proponując sprzedaż kolekcjonerskich monet mężczyźni w ciągu pół roku „zarobili” przeszło 210 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze już od dłuższego czasu obserwowali mężczyzn. Z pierwszych ustaleń wynikało, że podając się za kolekcjonerów, kielczanie oferowali na internetowych aukcjach monety o znacznych wartościach. Niestety nigdy nie trafiły one do zbiorów kupujących.

Do zatrzymania przestępców, w wieku 19 i 24 lat, doszło wczoraj. Podczas przeszukania ich mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli siedemnaście komputerów, 25 sztuk złotych monet i gotówkę o wartości 7,5 tys. zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyznom za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: