RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kibice Legii złożą skargę na decyzję wojewody

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa złoży w czwartek skargę na decyzję wojewody mazowieckiego, który zamknął dla publiczności stołeczny stadion na rozegrany 6 maja mecz ekstraklasy z Koroną Kielce. Był to skutek zdemolowania stadionu w Bydgoszczy po finale Pucharu Polski.

Zebraliśmy do tej pory około dwustu wniosków indywidualnych. W czwartek o godz. 14 złożymy je w Urzędzie Wojewódzkim- poinformował Wojciech Wiśniewski ze stowarzyszenia.

Kibice domagają się unieważnienia decyzji wojewody Jacka Kozłowskiego. Wiśniewski spodziewa się, że sprawa trafi do sądu, a konsekwencją mogą być roszczenia odszkodowawcze.

Niezależnie od tej akcji, trwa zbieranie podpisów pod pozwem zbiorowym przeciwko decyzji wojewody o zamknięciu stadionu.

To są dwie różne akcje: wnioski indywidualne będą rozpatrywane w trybie administracyjnym, a pozew zbiorowy - w trybie cywilnym. Pod pozwem zbiorowym podpisało się już około 900 osób, a podpisy wciąż zbieramy. Liczymy na kolejne przed sobotnim meczem z Wisłą Kraków- dodał Wiśniewski.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: