Ulica Dworcowa w Śródmieściu Katowic przejdzie metamorfozę. Trwa już remont zabytkowego budynku starego dworca. Ogłoszono także przetarg na przebudowę ulicy. Z Dworcowej zniknie ruch samochodowy. Powstanie tam deptak.

Jestem za, ale żeby tu był deptak musi być w okolicy coś, co nas skłania do deptania: kawiarnie, restauracje , obiekty kulturalne. Przydałaby się zieleń, w donicach albo jakieś skwery  - mówią mieszkańcy, z którymi rozmawiała reporterka RMF FM Anna Kropaczek.

To kolejny element metamorfozy Katowic. Jestem przekonany, że podobnie jak Strefa Kultury, czy Rynek, także ten teren po remoncie będzie zachwycał mieszkańców i turystów - podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic. 


W ubiegłym roku odbyły się warsztaty na wykonanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej na zagospodarowanie placu przed starym dworcem kolejowym i urządzenie ul. Tylnej Mariackiej.

Wizualizacje zostały wypracowane podczas warsztatów przez firmę AIR Jurkowscy-Architekci Sp. z o.o. Dokumentacja projektowa, na którą ogłoszono przetarg ma być oparta na tej koncepcji z uwzględnieniem uwag komisji, która warsztaty oceniała.

(mn)