Jesteśmy najlepsi w kardiologii interwencyjnej. Lekarze z Krakowa uczą swoich kolegów którzy przyjechali pod Wawel z całego świata. Pionierskie metody, nowoczesny sprzęt, najlepsza kadra - to nie służba zdrowia w Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej ale właśnie u nas, w Polsce.

Na X Międzynarodowe Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej "New Frontiers in Interventional Cardiology" zorganizowane przez Zakład Hemodynamiki i Angiokardiografii Instytutu Kardiologii UJ CM przyjechało setki wybitnych kardiologów interwencyjnych z Polski, krajów Europy Środkowo-Wschodniej, Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych i Azji. Wykłady w większości prowadzą polscy specjaliści.

W roli słuchaczy występują lekarze z Włoch, Niemiec, USA, czy Japonii. U nich też leczą, ale nie tak skutecznie i nie tak nowatorsko jak w u nas. Najlepszy przykład to operacja wszczepienia najnowszych stentów młodemu mężczyźnie. Posłuchaj jak opisuje ją docent Dariusz Dudek, autorytet w tej dziedzinie medycyny:

O sukcesach polskich kardiologów głośniej jest na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych niż u nas w Polsce. Dlaczego? My po prostu wciąż nie potrafimy chwalić się tym co umiemy robić najlepiej.