RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kąpieliska w Świnoujściu zamknięte. Przez bombę

Publikacja: Wtorek, 12 sierpnia (07:20) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Saperzy wyciągną z wody ponad 100-kilogramową bombę. Ze względów bezpieczeństwa do godz. 10 nie można wchodzić do wody.

Zakaz wchodzenia do morza obowiązuje na całej długości plaży w Świnoujściu.

Bomba leży w pobliżu basenu portowego. Natknęli się na nią pracownicy firmy pogłębiającej morskie dno.

Według płetwonurków Marynarki Wojennej, to niemiecka mina głębinowa DM-11, używana do zwalczania okrętów podwodnych. Waży około 160 kg i zawiera ok. 105 kg trotylu.

Po wydobyciu ładunek zostanie przetransportowany na poligon morski i tam zdetonowany.

(j.)

Źródło: RMF FM
Dalsza część artykułu pod materiałem video: