RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kancelaria premiera sprzedaje rządowy ośrodek wypoczynkowy

Publikacja: Czwartek, 8 listopada (15:55) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kancelaria premiera pozbywa się kolejnych ośrodków wypoczynkowych. Nowego właściciela znalazł obiekt w Mierkach koło Olsztynka. Przejęło go Starostwo Powiatowe w Olsztynie.

Specjalną ochroną objęto załogę ośrodka. Pracownicy nie muszą martwić się rychłym zwolnieniem, ponieważ w tym przypadku zastosowano szczególny rodzaj umowy. Dotychczasowa załoga uzyska szansę pracy w ośrodku jeszcze przynajmniej przez rok i będzie miała możliwość zaprezentowania się nowemu nabywającemu – zapewnia Andrzej Szaniawski, sekretarz powiatu olsztyńskiego.

Powiat przejął ośrodek wypoczynkowy, nie jako pustą nieruchomość, a jako cały czas działający obiekt turystyczny wraz z pracownikami. Dzięki temu wartość ośrodka przy sprzedaży prywatnemu inwestorowi będzie o wiele większa.

Kancelarii premiera pozostało jeszcze dziewięć środków wypoczynkowych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: