RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kalisz: Bakterie z grupy coli w szpitalu

Publikacja: Czwartek, 17 maja (20:14) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bakterie z grupy coli wykryto w wewnętrznej sieci wodociągowej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. <i>Wodę można używać jedynie do celów sanitarnych</i> - poinformował Piotr Kisieliński, dyrektor miejscowego sanepidu.

Sanepid wydał decyzję o warunkowym korzystaniu z wody. Przed jej użyciem do celów konsumpcyjnych, należy ją wcześniej przegotować - powiedział.

Szpital korzysta z wodociągu miejskiego. Do skażenia doszło w jedynie w wewnętrznej sieci. W tej chwili szpitalne ujęcie poddawane jest dezynfekcji zwiększoną dawką chloru - wyjaśnił Kisieliński.

Zabiegi w szpitalu przeprowadzane są bez zakłóceń. Do sterylizacji używa się wody destylowanej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: