Wczoraj prezydent w rozmowie z Obamą wyraził "brak satysfakcji" ze strony Polski w związku z podjętą przez amerykańską administrację decyzją o rezygnacji z umieszczenia na naszym terytorium elementów tarczy antyrakietowej.
Lech Kaczyński otworzył w czwartek sesję nowojorskiej giełdy. Nie spodziewałem się, że tu będę, że wcisnę kiedyś ten dzwonek - mówił prezydent polskim dziennikarzom. Po wciśnięciu przycisku, który uruchamia dzwonek inaugurujący sesję giełdy, Kaczyński zszedł na parkiet i przyglądał się pracy maklerów. Ceremonii przyglądała się specjalna wysłanniczka RMF FM Agnieszka Burzyńska. Posłuchaj jej relacji: