RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Jutro rocznica londyńskich zamachów

Publikacja: Czwartek, 6 lipca (16:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Fragmenty nagrania wideo z człowiekiem numer dwa w Al-Kaidzie Ajmanem al-Zawahirim oraz ostatnie oświadczenie jednego z zamachowców, którzy przed rokiem przeprowadzili atak w londyńskim metrze – wyemitowała katarska telewizja Al Dżazira.

To, czego jesteście obecnie świadkami, to tylko początek serii ataków, które będą kontynuowane i będą coraz silniejsze, dopóki nie wycofacie waszych wojsk z Afganistanu i Iraku i dopóki nie wstrzymacie pomocy finansowej i wojskowej dla Ameryki i Izraela - głosi wyemitowane oświadczenie terrorysty.

Jutro mija dokładnie rok od zamachów w Londynie, zginęło wtedy ponad 50 osób, w tym trzy Polki.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: