RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Judoka Paweł Zagrodnik przegrał walkę o brąz

Publikacja: Niedziela, 29 lipca (17:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Paweł Zagrodnik (Czarni Bytom) przegrał z Japończykiem Masashim Ebinumą walkę o brązowy medal turnieju olimpijskiego judo w kategorii 66 kg. Rywal pokonał Polaka w dogrywce przez ippon.

Wcześniej Polak odniósł trzy zwycięstwa: w 1/16 finału pokonał przez yuko wicemistrza świata Brazylijczyka Leandro Cunhę, w 1/8 finału po dogrywce wygrał z Ormianinem Armenem Nazarjanem, na którego sędziowie dwa razy nałożyli karę shido, natomiast w repasażu pokonał przez waza-ari reprezentanta Azerbejdżanu Tarłana Karimowa.

W ćwierćfinale Zagrodnik przegrał przez yuko po dwóch karach shido z Węgrem Miklosem Ungvarim.

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: judo

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: