RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Jest odzew ws. złamania prohibicji w Sejmie

Publikacja: Wtorek, 30 maja (14:56) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Odniosła skutek interwencja RMF FM w sprawie złamania prohibicji w Sejmie. Z urzędu miasta Warszawa otrzymaliśmy faks, w którym przyznano, że sprzedając alkohol w sejmowej restauracji, złamane zostało prawo.

Urząd miasta wszczął postępowanie administracyjne, które może zakończyć się odebraniem koncesji właścicielowi restauracji w Nowym Domu Poselskim. W placówce naruszono zakaz sprzedaży alkoholów, a czyn taki jest przesłanką do wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie cofnięcia zezwolenia na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych – czytamy w piśmie Biura Działalności Gospodarczej i Zezwoleń. A więc czekamy na wyniki urzędniczego dochodzenia.

Zobacz treść faksu otrzymanego z warszawskiego urzędu miasta

Przypomnimy, w czwartek, gdy w stolicy obowiązywała prohibicja wprowadzona w związku z wizytą papieża, naszym reporterom udało się kupić w sejmowej restauracji whisky i piwo. Nasza reporterka złożyła więc wniosek o odebranie koncesji na sprzedaż alkoholu na Wiejskiej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: