Zdaniem przedstawicieli branży, celnicy działają niezgodnie z prawem, bo bez zgody prokuratora nie mają prawa rekwirowania automatów ani wszczynania procedury, która prowadzi do odebrania zezwolenia na prowadzenie salonu gier.
Działania celników krytykuje też Robert Gwiazdowski, prawnik i ekonomista z Centrum im. Adama Smitha: To są akcje od pretekstu do pretekstu. Jest hasło, by mścić się na hazardzistach, to rząd wymierza zemstę. Za kilka lat sąd orzeknie, że przedsiębiorcy z branży automatów działali legalnie, ale wtedy nikt o tej sprawie nie będzie już pamiętał, bo rząd będzie się zajmował nowymi aferami.