Po drugiej wojnie Japonia przyjęła pacyfistyczną konstytucję - jeśli dojdzie do starć z piratami - będzie to pierwszy przypadek od zakończenia wojny, kiedy japońskie okręty otworzą ogień poza ćwiczeniami.
Japonia włącza się do walki z piratami
Japońskie okręty wojenne dołączą do międzynarodowej floty, która walczy z piratami na przybrzeżnych wodach Somalii. Z portu Kure wyruszyły już dwa niszczyciele z helikopterami, szybkimi łodziami i czterystoma marynarzami na pokładach.
Tagi:
Japonia