RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Japonia włącza się do walki z piratami

Publikacja: Sobota, 14 marca (07:16) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Japońskie okręty wojenne dołączą do międzynarodowej floty, która walczy z piratami na przybrzeżnych wodach Somalii. Z portu Kure wyruszyły już dwa niszczyciele z helikopterami, szybkimi łodziami i czterystoma marynarzami na pokładach.

Po drugiej wojnie Japonia przyjęła pacyfistyczną konstytucję - jeśli dojdzie do starć z piratami - będzie to pierwszy przypadek od zakończenia wojny, kiedy japońskie okręty otworzą ogień poza ćwiczeniami.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Japonia

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: