RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Jak walczyć z pijanymi kierowcami

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Konfiskata samochodów, publikacje wizerunku tych, którzy jeżdżą po spożyciu alkoholu czy narkotyków – takie sposoby walki z pijanymi kierowcami chce wprowadzić w całym kraju policja. Opracowywane są też nowe metody.

Jednocześnie w komendzie głównej pracuje zespół, który ma zastanowić się nad tym, wypracować może jeszcze lepsze, bardziej skuteczne metody walki z pijanymi kierowcami - mówi RMF komisarz Marcin Szyndler z Komendy Głównej Policji.

W tej chwili policja dysponuje 5 tysiącami aloktesterów; w tym roku przybędzie ich jeszcze kilka tysięcy: Chcemy, aby policjanci byli bardziej skuteczni stąd też inwestycje między innymi w alkotestery - dodaje Szyndler.

Miejmy nadzieje, że to wszystko poprawi zeszłoroczne statystyki. W 2005 roku policjanci zatrzymali na drogach blisko 200 tysięcy kierowców jadących po pijanemu.

W tym roku w czasie świątecznego weekendu doszło do 344 wypadków; było 34 zabitych i ponad pół tysiąca rannych. Policja zatrzymała prawie dwa tysiące pijanych kierowców.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: