RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Izraelski nalot na Strefę Gazy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Izraelskie lotnictwo przeprowadziło nad ranem pierwszy od dwóch miesięcy nalot na Strefę Gazy. Zbombardowany został tunel, który według Izraelczyków był wykorzystywany do przemytu,także broni. Naloty były odpowiedzią na wczorajszy samobójczy zamach w Ejlacie.

Według izraelskich służb, sprawca poniedziałkowego zamachu samobójczego przybył do Izraela ze Strefy Gazy poprzez terytorium Egiptu. Izraelska telewizja podała, że opuścił Strefę Gazy wykorzystując przemytniczy tunel.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: