Jeśli Ameryka, kraje europejskie i inne chcą zaangażować Iran, powinny wysłać nam zaproszenie. Rozpatrzymy je i informujemy, że jesteśmy gotowi zaoferować Afganistanowi pomoc. - powiedział rzecznik irańskiego rządu Gholam Hossein Elham.
Sekretarz stanu USA Hillary Clinton powiedziała w czwartek, że amerykański rząd zamierza zaprosić Iran na konferencję w sprawie Afganistanu, która ma się odbyć 31 marca. Konferencja pod przewodnictwem NATO ma być początkiem dyplomatycznej inicjatywy nowej administracji amerykańskiej wobec Iranu.