RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Iran: Delegacja w zakładach nuklearnych

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Władze Iranu zaprosiły do Isfahanu dyplomatów z państw należących do ruchu krajów niezaangażowanych - takich jak Sudan czy Boliwia oraz krajów, które mają przedstawicieli w Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej - czyli Kuby, Malezji oraz Egiptu.

W Isfahanie prowadzone są prace nad produkcją paliwa jądrowego - władze Iranu twierdzą, że do celów cywilnych, USA i inne państwa zachodu obawiają się że chodzi o cele militarne - wytworzenie bomby jądrowej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: