RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Irak: Polacy przekażą prowincję Kadisija w środę

Publikacja: Poniedziałek, 14 lipca (12:12) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pojutrze ma dojść do przekazania Irakijczykom odpowiedzialności nad prowincją Kadisija, administrowaną do tej pory przez polskich żołnierzy - dowiaduje się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Tym razem uroczystość odbędzie się bez przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej i będzie miała techniczny charakter.

Poprzednią ceremonię zaplanowaną na 30 czerwca odwołano oficjalnie z powodu szalejącej w regionie burzy piaskowej.

Polski Kontyngent Wojskowy stacjonuje w Iraku od 2003 roku. Polscy żołnierze, łącznie ok. 900 osób, w większości stacjonują w Iraku w bazie "Echo" w Diwanii (prowincja Kadisija). W bazie "Delta" w Al- Kut (prowincja Wasit) pozostaje niewielka grupa żołnierzy - element zabezpieczenia śmigłowców.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Irak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: